تاثیر بهینه سازی مصرف بر محیط زیست

مصرف درست و منطقی علاوه بر اینكه از هدر رفتن ذخایر با ارزش انرژی پیشگیری می كند، آلودگی را نیز كمتر و محیط زیست را سالم تر می كند. باید توجه داشت كه در میان آلاینده های محیط زیست آنهایی كه از مصرف انرژی های فسیلی حاصل می شوند بیش از انواع دیگر انرژی موجب آلودگی محیط زیست می شوند.
بطور مثال كاهش ناراحتی و بیماری های مجاری تنفسی، سرفه، سردرد افزایش توان كاری بدن، كاهش ناراحتی های قلبی و گردش خون در انسان سبز شدن برگ ها، رشد و نمو گیاهان و افزایش محصولات در نباتات از اثرات كاهش و از بین رفتن اكسیدهای گوگرد و نیتروژن و مونواكسید كربن كه آلاینده های حاصل از مصرف نادرست سوخت های فسیلی هستند، بر انسان ها و گیاهان می باشد.
از طرف دیگر كاهش و از بین رفتن گازهای گلخانه ای و نیز باران های اسیدی كه باعث از بین رفتن مناطق سبز و گونه های گیاهی و جانوری و گرم شدن هوای زمین می شود، نمونه ای دیگر از اثرات استفاده درست از سوخت های فسیلی است، بد نیست بدانید انرژی مصرفی یك خانواده برای پخت و پز در طول سال ۵/۱ تن گاز گلخانه ای را وارد جو زمین می كند و یا اینكه تولید برق مصرفی یك یخچال در طول سال ۲ تن گاز گلخانه ای به محیط زیست اضافه می كند.

| نقشه سایت| © 2008 - 2018 Tarlan Pars Co| نمای قابل چاپ |

طراحی و پیاده سازی توسط ترلان پارس

براي مشاهده بهتر صفحه‌ها از Firefox استفاده کنيد !

هر گونه نسخه برداري و بهره برداري از مطالب و مندرجات اين سايت با ذکر نام منبع بلامانع است