برق رسانی به زيارتگاه علی بلاغ شهرستان درگز با نصب توربين بادی

با تلاش مديريت  برق شهرستان درگز و حمايت هاي مدير يت شرکت نخستين نيروگاه بادي (توربين بادي) ساخت داخل کشور در زيارتگاه علي بلاغ درگز نصب و راه‌اندازي شد.

به گزارش خبرنگار پيک توزيع مهندس علي مرادي‌گلستاني مدير برق شهرستان درگز اظهار داشت: براي اجراي اين پروژه كه در شرايط سخت و دشوار و بدي آب و هوا اجرا شده است بالغ بر 20 ميليون تومان هزينه شده است و قادر است 2 كيلو وات برق توليد كند كه تا 5 كيلو وات قابل افزايش است. وي گفت : طول پره‌هاي اين مولد بادي 2 متر و ارتفاع آن از سطح زمين 8 متر است و در ارتفاع حدود 2 هزار متري نصب شده است. مرادي‌گلستاني افزود: به دليل صعب‌العبور بودن محل نصب اين توربين كليه دستگاه‌ها با استفاده از چهارپا به محل انتقال داده شدند و عملاً با وسايل نقليه كاري ميسر نبود و به‌نظر مي‌رسد به دليل اعتقادي كه مردم به شفابخش بودن آب اين چشمه دارند كار ارزشمندي صورت گرفته است. گفتنی است مراسم نصب و راه اندازي اين مولد با حضور معاون هماهنگي برق غرب استان ، مدير دفتر تحقيقات ، مدير دفتر روابط عمومي برگزار شد .

همچنين لازم به توضيح است زيارتگاه علي‌ بلاغ در ارتفاعات منطقه تيوان و در حدود 70 كيلومتري غرب درگز قرار گرفته است و داراي چشمه‌اي جوشان و زلال و آبي گوارا است كه مردم درگز اعتقاد دارند امام علي (ع) در آن وضو گرفته است و به همين دليل آن را متبرك و شفابخش مي‌دانند و ساليانه بالغ بر 10 هزار نفر از نقاط مختلف استان و كشور در شهرستان درگز به اين مكان مشرف مي‌شوند و به قرباني كردن گوسفند مي‌پردازند.

| نقشه سایت| © 2008 - 2018 Tarlan Pars Co| نمای قابل چاپ |

طراحی و پیاده سازی توسط ترلان پارس

براي مشاهده بهتر صفحه‌ها از Firefox استفاده کنيد !

هر گونه نسخه برداري و بهره برداري از مطالب و مندرجات اين سايت با ذکر نام منبع بلامانع است